Array
Szkolenia
 
W dniach 11-15.04.2016 r. odbędzie się Opolska Wiosna Psychologiczna - wydarzenie mające na celu popularyzację wiedzy psychologicznej wśród mieszkańców Opola. Organizatorem jest Koło Naukowe Studentów Psychologii Uniwersytetu Opolskiego.
Ośrodek Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej przyłącza się do realizacji tego projektu - Agnieszka Wawer-Sajko i Grzegorz Szwaiger poprowadzą warsztat "Pomoc psychologiczna - sztuka dialogu".
 
 Superwizja grupowa i indywidualna
Trwa nabór do grupy superwizyjnej, którą poprowadzą Justyna Lotz-Pawińska - superwizor aplikant Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, certyfikowana psychoterapeutka SNP PTP i Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii oraz Grzegorz Szwaiger - psychoterapeuta certyfikowany przez Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii. Grupa będzie prowadzona w konwencji integrującej różne podejścia teoretyczne, zwłaszcza psychodynamiczne i systemowe.
Szczegółowe informacje: tel.: 607 05 65 35, 501 26 11 26; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
Superwizję indywidualną prowadzi:
Justyna Lotz - Pawińska, tel.: 607 0565 35
 
 
 Psychoterapia szkoleniowa
Osoby szkolące się do wykonywania zawodu psychoterapeuty są zobowiązane do odbycia własnej psychoterapii szkoleniowej (inaczej: doświadczenia własne), zgodnie ze standardami Towarzystwa, którego certyfikat chcą uzyskać.
Psychoterapię szkoleniową prowadzą:
Justyna Lotz - Pawińska - dla osób ubiegających się o certyfikaty następujących organizacji: Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii (EAP) oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego
Grzegorz Szwaiger - dla osób ubiegających się o certyfikaty: Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii (EAP) oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

 

Systemy rodzinne, organizacyjne i społeczne. Praktyczne wprowadzenie

Teoria systemowa, dla osób ciekawych ludzi i pracujących z ludźmi, jest jak dobra mapa dla podróżnika. Co bardzo ważne, pomaga poruszać się w rozmaitym terenie - jest użyteczna w pracy na rzecz rodzin, pojedynczych osób, ale też organizacji i społeczeństw. Przy okazji pomaga w rozumieniu własnego życia. Zapraszam na szkolenie uczące myśleć w sposób systemowy, rozumieć mechanizmy zmian, podejmować pomocny dialog.

                                                          Grzegorz Szwaiger, psycholog, psychoterapeuta (EAP)

Forma szkolenia: warsztat, wykład, dyskusja; zajęcia będą prowadzone w małej grupie (10-15 osób) pozwalającej najefektywniej korzystać ze szkolenia.
Adresaci szkolenia: psycholodzy, pedagodzy, socjolodzy, absolwenci studiów o rodzinie, pracownicy socjalni, studenci tych kierunków.
Prowadzący: Grzegorz Szwaiger – psycholog, psychoterapeuta certyfikowany przez Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii (EAP). Współzałożyciel i długoletni pracownik Zespołu Terapii Rodzin w Miejskiej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Opolu (2000-2012), Współzałożyciel Ośrodka Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej w Opolu, gdzie prowadzi praktykę prywatną (psychoterapia indywidualna, par i rodzinna). W Szpitalu Wojskowym w Opolu pracuje z grupą psychoterapeutyczną dla osób powyżej 60 r.ż.
Od 2000 r. prowadzi szkolenia z zakresu pomocy psychologicznej i psychoterapii zarówno dla studentów, jak doświadczonych psychologów, pedagogów, psychoterapeutów.
Termin szkolenia: do uzgodnienia, szkolenie obejmuje 8 godzin dydaktycznych.
Miejsce: Ośrodek Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej w Opolu, Ozimska 7 II piętro.
Koszt: 130 zł, studenci: 100 zł, członkowie PSSiAP: 100 zł.
Zgłoszenia: proszę kierować na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , proszę podać: imię i nazwisko; numer telefonu; wykształcenie, miejsce i stanowisko pracy; studenci – kierunek i rok studiów. W e-mailu potwierdzającym przyjęcie zgłoszenia otrzymacie Państwo dane do przelewu.

Dodatkowe informacje: e-mail: lub tel.: 501 261126.